160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 16 listopada odbyła się ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Poznański Park Naukowo-Technologiczny byl koordynatorem ŚTP w Wielkopolsce.

Święto przedsiębiorczości rozpoczeło się 16 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich oficjalną inauguracją połączoną ze spotkaniem pt.: „Innovation management”, skierowanym do firm i naukowców zainteresowanych tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań. Szczegóły (link: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/#stp_to)

 

Do grona Partnerów ŚTP w Wielkopolsce dołączyło wiele firm i instytucji, w tym również Instytut Logistyki i Magazynowania, który w ramach wydarzenia w dniu inauguracyjnym przedstawił usługi projektu e-CODEX, które są wsparciem dla przedsiębiorców w odzyskiwaniu należności on-line w Europie.

Wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości skierowane było zarówno dla przedsiębiorców i naukowców, jak i licealistów oraz studentów. Tematyka spotkań, szkoleń, konsultacji, wykładów była w tym roku bardzo szeroka, od kształtowania umiejętności miękkich, sztuki autoprezentacji, design thinking poprzez współpracę z mediami, porady prawne aż do rozwijania własnego przedsiębiorstwa oraz współpracy między nauką i biznesem. Każdy zainteresowany szeroko rozumianą przedsiębiorczością znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

zdj3

zdj4Kopia

zdj1