Wraz ze wzrostem mobilności obywateli i przedsiębiorców na terenie Europy, spory o charakterze transgranicznym są coraz częstszym zjawiskiem. Postępowania sądowe wszczynane w tego rodzaju sprawach charakteryzują się znacznym stopniem skomplikowania ze względu na konieczność stosowania międzynarodowych przepisów prawa, barierę językową czy utrudnienia związane z przesyłaniem dokumentów poza granice kraju. Konsekwencją braku wiedzy na temat istniejących narzędzi usprawniających tego typu postępowania jest niska liczba wszczynanych spraw, w których strona sporu pochodzi z innego kraju UE.

W odpowiedzi na powyższe wyzwania organizujemy specjalistyczne warsztaty dla adwokatów i radców prawnych oraz przedsiębiorców (w szczególności importerów/eksporterów oraz przedsiębiorców mających kontakty z partnerami zagranicznymi).

Warsztaty organizowane są na terenie całego kraju, w zależności od potrzeb zgłaszanych przez potencjalnych uczestników.

W ramach projektów UE przeprowadziliśmy ponad 30 warsztatów, zarówno dla pełnomocników profesjonalnych jak i przedsiębiorców.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem warsztatów bądź uczestnictwem, prosimy o kontakt: Katarzyna Rzyszczak, tel. 61 666 48 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZREALIZOWANE WARSZTATY

 

 

20151022 174144

 20141105 100926